O nas

Odkąd pamiętam w moim życiu zawsze były psy. Jednak były to znacznie większe rasy.
Kupno małego, domowego pieska "do kochania" wyprosiła moja córka i tak w październiku 2001 roku zamieszkała z nami nasza pierwsza suczka rasy sznaucer miniatura RITA nad Cedronem. Ritka była cudownym psiakiem, ale wybierając ją nie myśleliśmy by spełniała warunki psa wystawowego o dobrym eksterierze.

Dlatego postanowiłam, że nadszedł czas na drugiego psa. Wybór nie był trudny, ponieważ od dłuższego czasu byłam zafascynowana małym, białym terierem o "diabełkowatym" spojrzeniu. Tak więc w lutym 2003 roku przybyła do nas mała istotka west highland white terrierka AKELA z Wioski Goławiec.
I tak zaczęła się moja coraz wieksza przygoda z psami - westami. Jednak posiadanie psa to nie tylko miłośc i radość, ale również smutek i łzy kiedy odchodzą...bo one opuszczają nas zawsze za szybko...

Dane mi było przeżyć cudowny chociaż krótki czas z Akelą , potem wspaniałe 13 lat z Ritką i kolejne 13 lat z największą miłością mojego życia SILVER SHADOW, która odeszła w 2017 roku. Niestety w 2019 roku w wieku 13,5 lat opuściła nas KAL-I-STA, pierwsza suczka urodzona w mojej hodowli z naszym przydomkiem Ahimenes. Posiadanie psów jest wspaniałą przygodą życia, ale ból i tęskonota kiedy odchodzi któryś z nich są zawsze takie same i nigdy się o nich nie zapomina...zostają na zawsze w naszych sercach. 
Dzięki moim psom poznałam wielu wspaniałych ludzi, nawiązałam wiele cudownych przyjaźni i dzięki temu również rozpoczęłam swoją przygodę z hodowlą, która stała się moją pasją od 2004 roku i trwa nadal...

Moje psy i uczestnictwo w wystawach psów rasowych, stały się inspiracją do tego, że w 2004 roku otworzyłam Salon Pielęgnacji Psów "WESTIE", który cały czas prowadzę.
Jak można było przewidzieć przybyło psów w moim domu i obecnie mieszkają ze mną westie - NEW QUEEN, PINA COLADA, IN MY HEART Ahimenes  oraz chłopczyk LORD DAKARAI.
Psy stały się miłością mojego życia, jednak cały czas staram się czerpać wiedzę i wzorce od najlepszych hodowców i znawców rasy by móc, taką samą radą i pomocą służyć wszystkim przyszłym właścicielom westie z przydomkiem AHIMENES...

 

                                                                        Wiola Gieżek

 

 

Ahimenes FCI  Ahimenes FCI

 

 


  

Hodowla jest zarejestrowana w Zwiazku Kynologicznym w Polsce oddział w Rybniku.

www.rybnik.pl